Dotacje z Urzędu Pracy

Zajmujemy się pozyskiwaniem dotacji na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej. Dotacja wynosi zazwyczaj około 22 tys. złotych.

Działalność gospodarcza jest bardzo ciekawym sposobem pozbycia się problemu bezrobocia, a brak własnych środków nie musi wcale oznaczać, że własna firma pozostanie w sferze marzeń. Jeżeli jesteś osobą zarejestrowaną we właściwym Powiatowym Urzędzie Pracy masz możliwość skorzystania z dotacji na rozpoczęcie działalności. Jeżeli przez ostatnie 12 miesięcy nie prowadziłeś innej działalności gospodarczej, nie jesteś karany za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu a zakładaną działalność utrzymasz minimum przez rok to spełniasz główne kryteria jakie musi spełniać przyszły przedsiębiorca.

We wniosku o dofinansowanie Twojej działalności zawrzemy wszystkie niezbędne elementy. Przygotujemy biznesplan, analizę SWOT, kalkulację finansową, budżet i prognozę finansową dla planowanego przedsięwzięcia. Pomożemy także wybrać odpowiednią formę zabezpieczenia dotacji.

Nie ważne czy mieszkasz w Olsztynie, Rzeszowie, Lublinie, nad morzem czy w górach ta dotacja może być szansą na odnalezienie swojej życiowej pasji. Jeżeli masz pomysł na działalność- nie zwlekaj- ktoś inny może wpaść na to samo. Jeżeli nie jesteś pewny czy Twoje przedsięwzięcie będzie się opłacało to także zgłoś się do nas. Oprócz pozyskania dla Ciebie dotacji z Urzędu Pracy doradzimy Ci na każdym etapie funkcjonowania Twojej firmy, nie ważne czy będzie ona w sferze planów, czy będzie to już istniejące przedsiębiorstwo.

Do wykorzystania z dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy masz około 22 tys. złotych, które możesz przeznaczyć np. na umeblowanie swojego biura czy zakup sprzętu niezbędnego do wykonywania usług. Każdy Urząd Pracy ma swoje regulaminy przyznawania wsparcia finansowego dla osób bezrobotnych i w zależności od tego gdzie jesteś zarejestrowany środki możesz przeznaczyć np. na remont biuro lub zakup towarów obrotowych. Jeśli chcesz - sprawdzimy Ci jak najlepiej wykorzystać te 22 tysiące złotych dotacji.

Własna firma może być Twoim sposobem na wyjście ze stanu bezrobocia, może też znacznie poprawić Twoją sytuację finansową albo sprawić, że wreszcie zaczniesz robić w życiu to co lubisz. Dlatego nie zwlekaj – zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Najczęściej zadawane pytania

Fatycznie nasze biuro mieści się w Olsztynie. Jednak w branży doradztwa unijnego nie ma to praktycznie żadnego znaczenia. Doradzamy i pozyskujemy dotację firmom z całej Polski.
Instalacje fotowotlaiczne o mocy 40 kW nie wymagają pozwolenia na budowę. Jedynym warunkiem jest posiadanie mocy umownej nie mniejszej niż planowana wielkość instalacji OZE.
Czas rozpatrywania wniosku jest trudny do oszacowania i zależy od wielu czynników (m.in. liczby złożonych wniosków oraz lokalizacji firmy). Z naszych doświadczeń wynika, że obecnie wynosi on około 6 miesięcy.
Zgodnie z regulaminem konkursu Kredyt na innowacje technologiczne w ramach wydaktów mogą być finansowane inwestycje w środki trwałe (maszyny, urządzenia), które służą wdrożeniu nowej technologii. Oznacza to, że maszyny te same w sobie nie muszą być innowacyjne. Innowacyjny musi być otrzymany produkt oraz technologia jego wytwarzania.
Dotacje z Urzędu Pracy przeznaczone są tylko dla osób bezrobotnych i zarejestrowanych we właściwym dla siebie Urzędzie Pracy.